Translate

Russian English French German Ukrainian
Главная Статьи GSM-диспетчеризація в промисловості
Подписаться: Подписаться на рассылку по e-mail FACEBOOK

GSM-диспетчеризація в промисловості

E-mail Печать PDF

Четверта промислова революція вже прийшла і ставить нові вимоги до всіх сфер виробництва, а особливо до інформаційних технологій. Одна з основних характеристик «Індустрії 4,0» — збір і аналіз виробничих даних у режимі реального часу та можливість дистанційного керування виробництвом.

Скачать в формате pdf>>
GSM-диспетчеризація в промисловості

      Саме для вирішення сформульованих вище завдань підприємством «Мікрол» (м. Івано-Франківськ) розроблено GSM-маршрутизатори SQUID-1Н та SQUID-2Н, які забезпечують постійний on-line зв’язок між віддаленими об’єктами і диспетчерським пунктом, і дозволяють не тільки отримувати інформацію від об’єктів, але й керувати ними.
Основні характеристики GSM-маршрутизаторів SQUID

 • прийом і передача даних за допомогою GPRS.
 • прийом та відправлення SMS.
 • архівування даних на SD-карту.
 • надсилання архівних даних на електронну пошту email.
 • наявність вбудованих аналогових та дискретних входів/виходів.

      SQUID-1Н отримує дані про стан технологічних параметрів об'єкта від любого зовнішнього контролера по інтерфейсу RS-485 і протоколу MODBUS. Відповідно кількість параметрів, які передаються на диспетчерський пункт визначаються характеристиками цього контролера. SQUID-2Н в порівнянні з SQUID-1Н додатково ще має вбудовані аналогові та дискретні входи/виходи, а їх кількість залежить від моделі SQUID-2Н.
Випускаються наступні моделі маршрутизаторів:

 • SQUID-2H-DI8 – 8 дискретних входів постійного струму на 24В;
 • SQUID-2H-DI16 – 16 дискретних входів постійного струму на 24В;
 • SQUID-2H-DIO8 – 8 дискретних входів постійного струму на 24В і 8 релейних дискретних виходів на 24В і 220В;
 • SQUID-2H-AI4-DI8 – 4 уніфікованих аналогових входів і 8 дискретних входів постійного струму на 24В;
 • SQUID-2H-AI2-DI8-2DO – 2 універсальних аналогових входів, 8 дискретних входів постійного струму на 24В і 2 релейних дискретних виходів на 24В і 220В.

      Для цілей керування вуличним та прибудинковим освітлення розроблена модель GSM-маршрутизатора SQUID2H-Енергія. Дана модель має 12 дискретних входів на 220В і 3 релейних дискретних виходів на 220В. Також реалізована функція постійного зчитування даних з електролічильників (споживання, величини миттєвої напруги, струму і потужності).

Збір даних

      На диспетчерському пункті в якості сервера використовується комп’ютер. Обмін інформацією між GSMмаршрутизаторами і комп’ютером відбувається через Інтернет. GSMмаршрутизатори формують «прозорий» GSM-канал, і фактично являються «віддаленими» послідовними СОМпортами. Це дозволяє підключити до комп’ютера велику кількість маршрутизаторів. При цьому дані передаються одночасно, без відчутної втрати швидкості обміну. Затримка оновлення даних з 125 об`єктів становить 2-3 сек., відповідно з 250 об`єктів — 4-6 сек.
      Якщо в диспетчерській немає можливості підключення до мережі Інтернет, то використовується SQUID1Н-server в якості сервера або стандартний 3G-модем від любого мобільного оператора. GSM-маршрутизатори SQUID використовують пакетну передачу даних за стандартом GPRS, що є найдешевшим методом передачі даних. Об’єм даних, що цілодобово передається на центральний диспетчерський пункт, вкладається в будь-який обраний тарифний план без додаткових оплат.
      На комп’ютері диспетчерського пункту може бути встановлена будь-яка SCADA-система, що підтримує протокол Modbus. Це дозволяє замовнику використовувати ті SCADA-системи, до яких він звик, та заощаджувати кошти, не купуючи спеціалізоване програмне забезпечення. Програмне забезпечення «SQUID-конфігуратор» та «SquidService» для роботи з GSM-маршрутизаторами SQUID-1Н та SQUID-2Н є безкоштовним та доступне для скачування на сайті підприємства.
Рис. 1. GSM-маршрутизатори SQUID-1Н та SQUID-2Н забезпечують постійний on-line зв’язок між віддаленими об’єктами і диспетчерським пунктом, і дозволяють не тільки отримувати інформацію від об’єктів, але й керувати ними.

SMS-розсилки

      Важливою додатковою функцією GSM-маршрутизатора SQUID є розсилка аварійних та технологічних SMSповідомлень. Користувач сам визначає умови, коли буде надіслана SMS. Це може бути сигнал аварії, перевищення допустимого рівня параметра, несанкціоноване проникнення в приміщення тощо. SMS-повідомлення надсилаються на визначені номери, яких може бути декілька. Це дозволить надіслати повідомлення всім особам, відповідальним за цей об’єкт. Таким чином, інформація передається потрібним людям в момент виникнення. Це значно пришвидшує контроль і реакцію на появу нештатних ситуацій. Також користувач може зі свого мобільного телефону за допомогою SMS надіслати запит на GSM-маршрутизатори SQUID; у відповідь отримає SMS з поточними значеннями параметрів на об’єкті. В цілях конфіденційності, SQUID відповідає на запити тільки з вказаних номерів телефонів.

Архівування даних

      Для гарантованого збереження інформації GSM-маршрутизатор SQUID виконує функцію архівування зі збереженням даних на карту пам’яті Micro SD. Файли архівів розділяються по датах і зберігаються у форматі *.csv, що дає можливість відкривати дані архівні файли без додаткової конвертації, що дуже зручно. Маршрутизатор підтримує карти пам’яті об’ємом до 32 ГБ. Налаштування тегів архівування виконуються в програмному продукті Squidконфігуратор.
      В маршрутизаторах SQUID, передбачена можливість дистанційної передачі архівних файлів на електронну пошту (e-mail) користувача. Надсилання виконується автоматично раз в добу по часу, який користувач вказує сам, або по запиту через спеціалізоване SMS повідомлення. По даті маршрутизатор надсилає архівний файл за попередню добу, по SMS запиту, за любу добу, яку необхідно користувачу. Це зручно так як «знімає» необхідність їздити на об’єкт і копіювати необхідні архівні дані.

Приклади застосування

GSM-маршрутизатори SQUID широко використовуються в різних галузях промисловості і комунального господарства. Наведемо деякі приклади реального використання:

  1. Віддалена система моніторингу і спостереження за технічним станом ультразвукових лічильників газу FLOWSIC600, встановлених на всій газотранспортній системі України. Забезпечує постійне підключення і моніторинг роботи лічильників з диспетчерського пункту, віддалене зчитування архівних сесій роботи лічильників, запуск систем тестування лічильника, тощо.
  2. Віддалена система керування, моніторингу і відображення стану роботи газорозподільчих пунктів. Забезпечує дистанційне вимірювання вхідного і вихідного тиску, моніторинг і керування клапанами, температуру газу і температуру в приміщені, контроль несанкціонованого проникнення.
  3. Віддалена система керування, моніторингу і відображення стану роботи насосних станцій, артезіанських скважин. Забезпечує дистанційне вимірювання тиску води в трубопроводі, вимірювання струму споживання двигуном насоса, дистанційне управління насосами, контроль несанкціонованого проникнення, архівування, облік витрати води кожної свердловини.
  4. Віддалена система керування, моніторингу і відображення стану роботи котелень, центральних та індивідуальних теплопунктів. Забезпечує дистанційне вимірювання температури і тиску теплоносія ГРС і ЦО, дистанційне управління насосами і засувками, моніторинг роботи обладнання, контроль несанкціонованого проникнення, архівування, облік тепла
  5. Диспетчеризація різного типу контролерів, лічильників і приладів з інтерфейсом RS-485.
  6. Керування і управління системами вуличного та прибудинкового освітлення.
  7. Дистанційна система вимірювання величини струму дроблення руди. GSM-маршрутизатори SQUID-1Н та
      SQUID-2Н у комплексі системи автоматизації та диспетчеризації дозволяють регулювати, контролювати і управляти віддаленими об’єктами в режимі реального часу, зменшувати затрати на обслуговування і покращувати ефективність роботи цілої системи та роботи експлуатаційних служб, оперативно реагувати на аварійні ситуації, за рахунок чого можна отримати значну економію коштів, а також значно покращити якість послуг для кінцевого споживача. Весь функціонал маршрутизаторів SQUID працює одночасно і не потребує вибору пріоритетності.

Обновлено ( 25.04.2017 13:32 )  

Скачать Каталог

Каталог 2017

Catalog 2018 EN

Скачать Презентацию

Презентация

Обсудить на форуме

Микропроцессорные технологические индикаторы > ИТМ 101
Dmitriy2 20-06-18 14:06
Программный продукт "МODBUS OPC Server" > Не работает OPC сервер
Akz_kip 13-06-18 09:24
Программный продукт "МODBUS OPC Server" > OPC server та ITM-4
Jon 17-04-18 09:55
Программный пакет редактор FBD программ АЛЬФА > FBD программа для замены регулятора на МИК-51
stadnik.yurij 12-03-18 22:21
Программный продукт "МODBUS OPC Server" > OPC server та MatLab
korzhyk 07-03-18 15:38